1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EĞİTİM-BİR-SEN’DEN YETİMLERE ŞEFKAT ELİ
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN YETİMLERE ŞEFKAT ELİ

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN YETİMLERE ŞEFKAT ELİ

Eğitim-Bir-Sen, Türkiye ve dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine paydaş oldu.

A+A-

    Eğitim-Bir-Sen, yetimlere sahip çıkmak için harekete geçti. İHH tarafından başlatılan projeye destek verecek olan Eğitim-Bir-Sen'in hedefi 50 bin yetim çocuğa sahip çıkmak olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Tahsin Çıplak, projenin annesini, babasını kaybetmiş çocukların eğitim ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığını söyledi.
“Amacımız 50 bin yetime umut olmak” diyen Tahsin Çıplak şöyle devam etti: 
“Biz erdemliler hareketiyiz, biz iyilik hareketiyiz. ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Bu proje ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin dünyada yaşanan felaketlere duyarlı bir birey olması bakımdan proje önemlidir. Ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerimizin katkı sağlaması hedeflenmektedir. Biz İHH tarafından yürütülen bu projeyi önemsiyor ve üyelerimizle birlikte harekete geçiyoruz. Amacımız elli bin yetime umut olmak. Şefkatle uzanan her el bir yetimin hayatını değiştiriyor, yüzünde tebessüm, gözlerinde umut oluyor” şeklinde konuştu.
Projenin dünya çapında bir hareketi başlatacağını kaydeden Eğitim-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Tahsin Çıplak, açıklamasını, “Ortadoğu’dan Afrika’ya, Kafkasya’dan Balkanlar’a ve Latin Amerika’ya kısacası dünyanın dört bir yanında savaş, doğal afet, yoksulluk ve benzeri sebeplerle yaşanan mahrumiyetler nedeniyle 200 milyondan fazla çocuğun yetim kaldığı ve bu çocuklara her yıl 3 milyonun üzerinde yeni yetim ve terk edilmiş çocuğun eklendiği kaydedilmektedir. Bu çocuklar bizim. Bu çocuklar insanlığa emanet. Onlar için atılacak her adım yetimlerimizin yüzünde bir tebessüm olacaktır ve sevgiyle yetişmiş nesiller, dünyada barış ve adaletin tesisinde büyük rol oynayacaktır” cümleleri ile tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.